background

Aktuálne trendy

V dnešnej dobe ja najväčším trendom zúžený, tzv. "slim fit" strih oblekov. Tento typ strihu sa hodí nielen pánom s dokonalou postavou, ale prakticky každému. "Slim fit" totiž znamená, že strih obleku je prispôsobený vašej postave tak, aby zúžil siluetu a opticky vylepšil postavu.

Dobre sadnúci oblek vám dodá sebavedomie a šarm.

Tohtoročným sezónnym trendom sú najmä vzorové kontrasty. Nosia sa napríklad kárované voľnočasové saká s jednofarebnými košeľami, alebo naopak jednofarebné saká s károvanými košeľami.

Z materiálov dominuje vlna. Výnimkou nie sú ani výrazné pletené alebo tvídové obleky. Túto sezónu sú veľmi módne saká kratšieho strihu. Obľúbené sú predovšetkým u mladých mužov.

Košele sa počas tohtoročnej jesene a zimy nosia predovšetkým kockované – vedie bielo-modrá kombinácia, prúžkované alebo kárované. Jednofarebnou klasikou však nič nepokazíte.

V doplnkoch vedú návraty do minulosti. Na prehliadkových mólach prevládajú zúženépletené kravaty. Do vrecka na saku sa opäť vrátila vreckovka. Odvážnejší páni ju môžu nosiť aj v kontraste s kravatou. Farebnosť a vzor doplnkov je otázkou individuálneho štýlu. Základným pravidlom je striedmosť. Ak zvolíte výraznú kravatu, farba košele by mala byť skôr nenápadná a vzor na obleku žiadny alebo jednoduchý.